Diferència entre les revisions de "Sumacàrcer"

Llínea 3: Llínea 3:


== Demografia ==
== Demografia ==
Segons el cens dem [[INE]] de l'any [[2021]] conta en una població de 1.072 habitants.
Segons el cens dem [[INE]] de l'any [[2023]] conta en una població de 1.062 habitants.


<center>
<center>
Llínea 12: Llínea 12:
![[1990]] !! [[1992]] !! [[1994]] !! [[1996]] !! [[1998]] !! [[2000]] !! [[2002]] !! [[2004]] !! [[2006]] !! [[2007]] !! [[2019]] !! [[2021]] !! [[2023]]
![[1990]] !! [[1992]] !! [[1994]] !! [[1996]] !! [[1998]] !! [[2000]] !! [[2002]] !! [[2004]] !! [[2006]] !! [[2007]] !! [[2019]] !! [[2021]] !! [[2023]]
|-
|-
| align=center| 1.419 || align=center| 1.365 || align=center| 1.400 || align=center| 1.382 || align=center| 1.375 || align=center| 1.364 || align=center| 1.347 || align=center| 1.308 || align=center| 1.294 || align=center| 1.298 || align=center| 1.096 || align=center| 1.072 || align=center| 423
| align=center| 1.419 || align=center| 1.365 || align=center| 1.400 || align=center| 1.382 || align=center| 1.375 || align=center| 1.364 || align=center| 1.347 || align=center| 1.308 || align=center| 1.294 || align=center| 1.298 || align=center| 1.096 || align=center| 1.072 || align=center| 1.062
|}
|}
</center>
</center>